Najčastějšie nedostatky

Prefotenie fotografie

Jednoduchou, ale často nevhodnou variantou, ako získať digitálne fotografie pre odoslanie objednávky, je obstaranie pomocou prefotenia papierových predlôh telefónom. Často je toto prefotenie za nevhodných svetelných podmienok (kuchynské svetlo vrhajúce tiene, odchyľuje farbu, apod.), Pod nevhodným uhlom (vedie k deformácii tváre) a často so stratou ostrosti.
E-mailom alebo telefonicky Vás budeme informovať o nevhodnej digitalizácii fotografie. Navrhneme Vám zaslanie fotografie poštou alebo skenovanie pomocou skenera.

Neodporúčame


34354.jpg

Nízke rozlíšenie fotografie

Fotografie z digitálneho fotoaparátu, telefónu alebo sken vytvorený skenerom má nízke rozlíšenie. Telefonicky alebo e-mailom vás budeme informovať o nízkom rozlíšení fotografie. Vyrobenie je možné, ale so zníženou kvalitou (ostrosť, kresba ..) Navrhneme voľbu inej fotografie na spracovanie alebo doporučíme správne nastavenie skenera. Je tu tiež možnosť zaslať papierové predlohy poštou na našu prevádzku a my fotografie naskenujeme podľa potreby.

34416.jpg

Nevhodný orez portrétu

Fotografia je orezaná veľmi blízko tváre a portrét nie je možné správne umiestniť do tlačového formátu.
E-mailom alebo telefonicky vás budeme informovať o nevhodnom orezaní fotografie. Navrhneme zaslanie celej fotografie (bez orezu) e-mailom alebo papierovej predlohy poštou. Ako skenovať a orezať foto?

34417.jpg

Nereálne očakávania

Jedná sa najmä o veľké zväčšeniny a ich finálnu kvalitu.
Pri spracovaní pasovej fotografie (3,5 x 4,5 cm) do finálneho rozmeru napr. 15 cm alebo 18 cm dochádza k prirodzenej strate kvality obrazu / tlače vplyvom veľkého zväčšenia.